Виставка ГоризонТалії в галереї АВС-арт

 
Добавлено: 2013-10-23 14:52:39 Афиша Культура
Компания: Галерея АВС-арт
Галерея «АВС-арт» презентує виставку «ГоризонТалії» Василь Бик / Скульптура Кость Борисюк / Живопис
 

Жінка-Богиня на тлі ідилічного пейзажу… Більшість, напевно, уявила собі «Венеру, що спить» Джорджоне, хоча він був не першим мистцем доби Відродження, хто запозичив цей сюжет зі скульптур Античності... У Греції втілювали міф про нещасне кохання німфи Каллірої. З часом суть історії забулася, й лишився візуальний образ, уже без трагізму, але з краплею суму та меланхолії. Галерея «АВС-арт» пропонує українське вітаїстичне бачення цього образу в проекті «ГоризонТалії» скульптора Василя Бика та живописця Костя Борисюка. Експозиція не налаштовує на такі звичні спокій і рівновагу, що їх дає споглядання горизонталей. Не варто також трактувати слово «талія» буквально. Грецька Талія, квітуча, молода й життєрадісна муза комедії та легкої поезії, веде нас за лаштунки життєвого театру жінки.

Поєднання скульптури й живопису в одному експозиційному просторі – завжди цікавий та ризиковий експеримент. У випадку з Костем Борисюком і Василем Биком – експеримент вдалий, бо кожен уже синтезував у своїй творчості обидва види мистецтва. Кость Борисюк виводить живопис за рамки класичної картини й тяжіє до таких форм вираження, як диптих, триптих і поліптих. Картина виходить у простір (двосторонні полотна). Колір починає грати в об’ємі. А об’єми скульптур Василя Бика акцентуються живописними колірними деталями.

Мистці-чоловіки створюють візію високоромантичного цнотливо-інтимного розуміння сутності жінки. А тактильність скульптурних об’ємів у поєднанні з леткістю малярських образів дають відчуття небесно-земного сприйняття Її – мисливиці, танцівниці, берегині, музи, богині й просто вродливиці.

Про авторів:

Василь Бик

Народився 1958 р. на Житомирщині. 1993 р. закінчив Українську академію мистецтв, майстерню монументальної скульптури професора В.Бородая. Член НСХУ. Живе та працює в Києві.

Кость Борисюк

Народився 1949 р. в с. Городище на Волині. Художню освіту отримав у Львівському училищі прикладного і декоративного мистецтва ім. І.Труша. Член НСХУ. Живе та працює в Луцьку.

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты