Ніч музеїв 2011 в українських містах

 
Добавлено: 2011-05-12 15:03:42 Новости Культура
Міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі
 

«Ніч музеїв» (також відома, як «Ніч в музеї») — міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі, і приурочена до Міжнародного дня музеїв.

У цю ніч більшість музеїв (але нажаль не в Україні) відкриті для відвідувачів після заходу сонця і майже до ранку. Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997 році. У 2001 році в цій акції брало участь вже 39 країн Європи та Америки. Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції 2008 року.

Анонс заходів «Ніч музеїв» 2011:

- Київ


Національний художній музей (вул. Грушевського, 6)
14 травня 2011, 21.00-24.00
ТВОРИ РОЗПОВІДАЮТЬ ІСТОРІЮ ТВОЄЇ ДУШІ: ДИВИСЬ, СЛУХАЙ, ВІДЧУВАЙ Ніч музею - буде поділена на певні тематичні блоки

ПРОСТО. МИСТЕЦТВО (Передаукціонна виставка)
Виставлена колекція майбутнього аукціону включає роботи 70 ключових українських художників сучасності. Попри те, що представлена виставка – передауціонний проект, куратори намагаються довести, що мистецтво не дорівнює грошам, що воно може існувати поза їхньою територією, що «спочатку було мистецтво». І це означає, що десь має існувати «земля обіцяна», простір некомерційного мистецтва.

ФРАГМЕНТИ (Медіа-проект Володимира Яковця)
Відомий художник, яскравий представник українського постмодерністського мистецтва Володимир Яковець представляє відео-документацію акцій 2000-х років, фотографії та живописні серії «Покоління», «Віддзеркалення», «Ідеал» та «Блакитна культура». Митець запрошує до роздумів над актуальними проблемами сьогодення, такими, як штучність реальності, неможливість її безпосереднього переживання, клонованість будь-яких явищ, зокрема і культурних, перевиробництво текстів та інформації.

Рок-гурт SINGLETON (Акустичний концерт)
Жива музика збагатить гаму відчуттів Ночі музею. Свою акустичну програму виконає київський гурт Singleton, що вже давно зарекомендував себе, як один з найбільш цікавих та якісних гуртів української незалежної сцени.

«ТИХА» ДИСКОТЕКА (Івент-агенція ROCK THE SILENCE)
«Тиха» дискотека – малознайоме явище для український меломанів, проте в Європі такі дискотеки мають шалений успіх. Вони проводились на найвідоміших фестивалях, таких як Glastonbury, Sziget, Reading тощо. Суть полягає в тому, що за допомогою навушників кожний відвідувач може обрати одну з двох запропонованих звукових доріжок, слухати і танцювати, при цьому зовні у музейних залах пануватиме традиційна тиша. Музика підкреслюватиме основну тему виставки та створить своєрідну паралель живописним образам.

- Львів


Інтернет ресурси широко анонсують «Ніч музеїв» у Львові на 15 - 16 травня, але в самих музеях кажуть, що нічого не заплановано. Можливо інформація з'явиться згодом.

- Луганськ


Луганський обласний художній музей (вул. Поштова, 3)
14 травня, з 16-ї до 21 години
У суботу, 14 травня, з 16-ї до 21 години Луганський обласний художній музей запрошує луганчан та гостей міста взяти участь у європейській акції «Ніч у музеї», присвяченій Міжнародному дню музеїв. До уваги відвідувачів відкриття Всеукраїнської виставки «Жінки України - митці», майстер-класи, зустрічі з художниками і поетами і т.д. Вхід вільний!

- Миколаїв


Миколаївський обласний краєзнавчий музей (вул. Декабристів, 32)
14 травня (з 19 до 22 години)
Миколаївський обласний краєзнавчий музей втретє бере участь в музейній ночі. Її девіз: «Нашому роду нема переводу». В ході акції, яка триватиме 14 травня (з 19 до 22 години) плануються:

· проведення безкоштовних екскурсій для всіх бажаючих (виставки «Світ міської садиби» та «Дикий Сад – археологічна перлина Миколаївщини»);
· одноденна виставка весільних рушників з колекції Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Оберіг щасливої долі»;
· дефіле в народному одязі з фондів Миколаївського обласного краєзнавчого музею (друзі музею та волонтери миколаївських ВУЗів);
· «Засвіт встали козаченьки» - виступ Миколаївського відділення Київського реєстрового полку та членів клубу історичної реконструкції з міста Херсона;
· вистава музейного лялькового театру «Українські народні казки про тварин» та ігрова програма для дітей «У світі загадок»;
· майстер-клас «Обертається гончарне коло» (О.І.Байбородін);
· майстер-клас «Сучасні зачіски з косою» (студенти КДУКіМ);
· конкурси знавців українського народного одягу, плетення вінків, «Коса – дівоча краса», «Цілющі скарби рідного краю», козацькі забави;
· музейна лотерея;
· відвідувачам у вишиванках – приз.

Під час проведення акції здійснюватиметься продаж сувенірів, прикрас та українського народного обрядового печива: жайворонків, мандриків, шуликів, млинців та пирогів.

- Кіровоград


Кіровоградський обласний художній музей (м. Кіровоград, вул. Карла Маркса, 60)
14 травня
Кіровоградський обласний художній музей вже четвертий раз приєднається до Міжнародної акції «Ніч музеїв». Програма передбачає проведення тематичних заходів, майстер-класів, творчих майстерень, вікторин, конкурсів, концертів, презентацій та багато чого цікавого.
 Музей запрошує всіх творчих людей, художників і колекціонерів, майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, дизайнерів і флористів, візажистів та модельєрів, любителів боді-арту і татуювання, музикантів, співаків, танцюристів, поетів і письменників, молодих і досвідчених, видатних і маловідомих, професійних і любителів, колективи та організації, творчі об'єднання, установи, чия діяльність пов'язана з культурою і мистецтвом, а також всіх бажаючих взяти участь у заході в рамках вищезазначеної акції. Ви можете розкрити свої творчі здібності і спробувати себе в новій ролі.

- Сімферополь


Сімферопольський художній музей (вул. Карла Лібкнехта, 35)
21 травня
В Сімферопольському художньому музеї пройде щорічна акція «Ніч у музеї». У цьому році «Ніч у музеї» присвячена «чарівній силі мистецтва» і називається «Через мистецтво маєте світло». В цю ніч відвідувачів чекає театралізоване привітання студентів школи-студії при Кримському академічному російською драматичному театрі ім. М. Горького. Крім того, буде організована тематична екскурсійна програма по залах музею. Завершить програму спектакль «Антігона»у виконанні музейного театру-студії «Ми».

- Феодосія


Музей Олександра Гріна
21 травня, з 18:00 до 23:00
Ніч в музеї Олександра Гріна пройде вдруге. Директор Музею ім. Гріна Олена Світлична, поділилася своїм задумом виставити в цьому році гравюри із запасників, які ніколи раніше не виставлялися. Як розповів Олег Овчаренко, цього року девізом акції став слоган "Ніч в музеї - ніч скарбів". - Ми поставимо там піаніно і мікрофон з вільним доступом. І кожен бажаючий, який коли-небудь грав на цьому інструменті, а зараз, приміром, у нього вдома немає піаніно, може підійти і награти мелодію, - поділився задумами організатор. Крім того, організатори проекту планують запуск повітряних ліхтариків і проведення флешмобів, сценарії яких поки не розголошуються.

- Харків


Харківський літературний музей (вул. Фрунзе, 6)
Ніч із 14 на 15 травня
Ніч в Літмузеї 2011:
• вуличні музейні атракціони,
• інтермедії XVIII ст. з відвідувачами в головних ролях,
• жива література й жива музика.

18.00 – 22.00 – вуличні музейні атракціони
18.00 – Сергій Жадан та «Ойра & Кириченко»
18.30 – Сашко Ушкалов, Ігор Зарудко, Олена Рибка, Катерина Карунник, Анатолій Перерва
19.00 – 23.00 – блискавичні тури музеєм у групах: групи формуються біля входу музею щопівгодини
19.00 – 19.40 – інтермедії XVIII ст. з відвідувачами в головних ролях
19.40 – аукціон з майстром слему Мультиком Гагаріним
20.00 – «Папа Карло»
20.30 – Ганна Яновська, Роман Трифонов, Ростислав Мельників, Олег Короташ
21.00 – «Собаки в космосі»
21.30 – Євген Журер, Галина Бабак, Оля Іванищіва, Олена Руда, Каріна Космос
22.00 – «Оркестр Че»
22.30 «WIWKA»
23.00 – харківські репери читають українських класиків
23.30 – фаєр-шоу
00.00 нова музика до старих українських мультиків: перегляд у супроводі таперів
1.00 – Ден Мітчел
1.30 – 6.00 – електронна музика та відеоарт від Lapofvw та SiD (Луганськ).


- Кам'янець-Подільський


Під час Кубку Поділля буде проведена НІЧ МУЗЕЇВ у Старому Місті – будуть працювати музеї, кафе, музичні майданчики.

- Бережани


Бережанський краєзнавчий музей (Бережани пл.Ринок, 1)
14 травня з 20:00 до 23:00
Провести ніч з 14 на 15 травня у музеї в Бережанах запрошують усіх бажаючих. Всі присутні зможуть бігати в складі драйвової команди у цікавому квесті, подивитись цікаві фільми, переночувати у спимішках у виставковому залі музею, поскладати пазли та взяти участь у конкурсі.
Програма:
20.00 Перший етап Квесту – зовнішній
21.00 Другий етап Квесту – внутрішній
22.30 Вечеря
23.00 Нічний кінотеатр
01.00 Нічні ігри
 20.00 – 23.00 OpenAir (Дискотека під відкритим небом у дворику Ратуші) 

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты