Виставка Історії в кераміці

 
Добавлено: 2016-12-28 10:27:34 Новости Культура
27 грудня 2016 р. – 22 січня 2017 р. відбудеться виставка Історії в кераміці в Центрі Української Культури та Мистецтва
 

27 грудня 2016 р. – 22 січня 2017 р. відбудеться виставка Історії в кераміці в Центрі Української Культури та Мистецтва.

На виставці представлені керамічні скульптури, глиняні панно та графіка молодої художниці Валентини Проценко, що народилася в м. Суми, де навчалася в училищі ім. Бортнянського та продовжила здобувати освіту в Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва імені Михайла Бойчука, на кафедрі кераміки. Саме в цьому унікальному ВУЗі вона отримала можливість доторкнутися до глибинних традицій української культури та фольклору.

Глина – це унікальний матеріал, з яким їй особливо приємно працювати на стадії ліплення роботи, а випал в печі – це обрядодійство, що насичене переживанням та магією. Ніколи не знаєш заздалегідь яким буде результат: усе вирішує глина і температура. Також однією із значуших якостей глини для художниці є те, що після випалу вона майже вічна!!! Глиняні роботи зберігаються тисячі років, і саме глиняні рештки розповідають нам таємниці історії про тих хто жив до нас. Роботи мисткині – це наче послання в майбутнє, задокументована часточка історії рідної України.

Виставка є результатом творчого процесу за останні півроку. За цей час народилися скульптури, які ілюструють традиційну тематику, а найголовніше – акценти на предковічних цінностях: любові та міцних сімейних стосунках, а також гармонії людини і природи. Скульптури багато орнаментовані, а в орнаментах закодовані оберегові та магічні фунукції. Веселий, насичений колорит робіт допомагає глядачеві поринути у казковий світ – світ радості та щастя.
Вхід вільний!

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты