Агроосвіта. Труднощі впровадження технологій в агробізнесі

 
Добавлено: 2019-11-18 16:30:15 Новости Бизнес и Финансы
Компания: it АгриЧейн
Агроосвіта. Труднощі впровадження технологій
 

Впровадження новітніх технологій в сільському господарстві, як і в будь-якій іншій сфері, не лише відкриває можливості, але і несе за собою певні зміни в структурі бізнесу. Ці зміни можуть бути різними, залежно від того, що за технологія впроваджується, в якому підрозділі компанії, на яку функцію або завдання спрямована і тд. Але чи скористається компанія можливостями та чи отримає результат від цих змін, майже завжди залежить виключно від людського фактору.

В англійській мові є таке слово – "bottleneck", що буквально означає "вузьке місце" або слабке місце. Так от, одним з проблемних моментів розвитку сільськогосподарського бізнесу України є люди, які в ньому не задіяні. Саме так! Які в ньому не працюють. Я маю на увазі людей, які вибирають альтернативні сценарії свого особистого розвитку.

 

Що спонукає талановитих людей обходити аграрний сектор, обираючи альтернативні сфери діяльності?

Середній вік працівників, задіяних в сільському господарстві, складає приблизно 45-50 років. Левова їх частка проживає в сільській місцевості. Для кваліфікованих фахівців перспективним варіантом є виїзд на заробітки в сусідню Польщу або інші країни Східної Європи. Для молоді – переїзд в місто і спроба зачепитися там. Кількість бажаючих залишитися будувати кар'єру в агробізнесі мізерна, а з тих, хто таки залишається, вибирати компаніям особливо не доводиться.

 

І що ж робити агровиробникам, щоб забезпечити себе якісними людськими ресурсами:

  • утримувати своїх ключових досвідчених співробітників;
  • спробувати переманити співробітників з інших підприємств галузі (що геть не зменшить "bottleneck" ринку);
  • шукати та наймати фахівців з інших галузей, вкладаючись в навчання;
  • заохочувати студентів з аграрних вишів (хоча у більшості своїй – це ті, хто не пройшов на бажаний факультет та віддав документи, де прохідний бал був менший).

 

Одна з головних проблем в тому, що на ринку є всього декілька десятків компаній, які відносно професійно підходять до управління людськими ресурсами. Інші ж учасники в переважній більшості мають:

  • фіолетову, червону або синю культуру управління (відповідно моделі еволюції свідомості Дона Бека та його Спіральної динаміки);
  • недостатню  мотиваційну політику;
  • відсутність дій, направлених на розвитку персоналу;

Результат - некомпетентний та незацікавлений персонал, який робить бізнес (ще й відповідальні за HR функцію).

Виходячи з цього, більшість компаній не спроможні самостійно вирішувати кадрові питання. Вони не здатні презентувати себе як бажаного працедавця на ринку праці. Вони делегують це завдання державі в масштабах галузі, працівникам центрів зайнятості та держзамовлення студентів. Але тут проявляється інша проблема – аграрні виші готують сирий напівфабрикат, над яким треба працювати, вкладати час, досвід, щоб отримати готовий для бізнесу продукт.

На перший погляд здається, що це рух по колу та зійти з цього шляху неможливо. Насправді ж, перспективні варіанти мають місце бути, але жоден з них не є швидким і простим.

 

Необхідно:

  • почати з реформування системи підготовки студентів на аграрних спеціальностях, зробити її сучасною, сфокусованою на технологіях і практичних аспектах ведення бізнесу;
  • налагодити можливість перекваліфікації фахівців з інших секторів;
  • залучити до освітньої ніші комерційні та грантові проекти;
  • системно робити промо сучасного сільського господарства.

Докорінно змінити галузь та вивести її на новий якісний рівень з тими ресурсами, що зараз в ній працюють просто не можливо. Єдиний реальний шлях – залучати в агробізнес тих, хто вибирає альтернативні сценарії. Тих, хто в ньому не працює.

До того, впровадження сучасних технологій буде надзвичайно складним і тотожно дорівнюватиме бігу на місці.

 

Андрій Панченко

директор з маркетингу AgriChain

https://www.facebook.com/agrichain.com.ua/

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты